ПЛАНУЄТЬСЯ два перших класи. Вакантних   місць - 46. Станом на 14.02.2019р - зареєєстровано 19 осіб

Ласкаво просимо до школи майбутнього першокласника.

Школа – це зовсім не страшно

1. Поясність дитиніщо дорослі ходять на роботу; для діток робота - дитсадочок, а для старших - школа. Розкажітьщо всі колись ходили до школиі бабуся, і дідусьі мама, і тато.

2. Дуже часто причина негативного ставлення дитини до школи криється у відношенні батьків. Батьки «заражують» дітей своїми хвилюваннямипобоюваннями і малюк починає сприймати школу як невідому загрозуНалаштуй-те дитину позитивно, розкажітьщо у неї з'явиться багато нових друзівщо кожен день вона буде дізнаватися багато цікавогоЗгадайте веселі історії зі свого шкільного життяМожна погратися у «Школу». Нехай учителем у цій грі буде мама чи бабуся, а дитина - учнем, а потім поміняйтесь ролями.

3. Разом з дитиною виберіть найкраще шкільне приладдя: ручки, пенализошитиолівці, рюкзак, пластилінальбоми. Нехай дитина поміряє   новеньку форму, відчує себе дорослимсклавши все у рюкзак.

4. Якщо дитина захоче помалювати в новому альбомі чи зошитіабо зліпити зі «шкільного» пластиліну динозаврика - не забороняйте їй.

5. Не акцентуйте увагу лише на навчанніДитинство у шість років не закінчується.

/Files/images/kniga_1.jpg

 

Готуємося до школи

Чи готова дитина до школи? 

Існує багато психологічних тестів, по яких можна дізнатися про загальну шкільну зрілість дитини. 

Отже, спершу поставте дитині наступні запитання. Якщо вона відповість на них без зусиль, то, значить, його психічний розвиток відповідає календарному віку і свідчить про готовність дитини навчатися в загальноосвітній школі.

Запитання для дитини 6-7 років:

1. Назви своє прізвище, ім’я, по батькові.
2. Хто старший: ти чи твій брат, сестра?
3. Скільки тобі років?
4. Коли ти снідаєш: вранці чи увечері? Обідаєш: вранці чи вдень? Що буває раніше: обід чи сніданок, день або вечір?
5. Де ти живеш? Де працюють твої папа, мама? Ким ти хочеш бути, коли виростеш?
6. Яка зараз пора року – літо чи осінь, зима чи весна? Чому ти так вважаєш?
7. Чому сніг буває взимку, а літом його немає?
8. Що робить листоноша, лікарка, вчитель? Хто лікує, а хто навчає?
9. Покажи свою ліву руку, праве вухо. Що знаходиться справа (зліва) від тебе в цій кімнаті?                  10. Покажи  серед  геометрічних фігур коло; трикутник; квадрат.                                                               11. Що потрібно зробити, якщо ти  випадково зламав чужу річ?

/Files/images/p18_ltnb_mid.jpg

Готовність дитини до школи:складові 
успішного навчання

Якщо ж ваша дитина:

  • кожен ранок чистить зуби, завжди миє руки перед тим, як сісти до столу;
  • допомагає вдома по господарству (миє посуд, прибирає ліжко, накриває на стіл);
  • може сам собі приготувати бутерброд, вдягнутися по погоді, зав’язати шнурки і шарф;
  • вміє самостійно утримувати увагу досить тривалий час (15-20 хвилин) під час читання вголос, малювання, гри;
  • здатний управляти своїми бажаннями (не їсть перед їжею цукерки, хоча вони і лежать на видному місці; не вередує, коли дорослі щось заборонили);
  • вміє поводитися за столом (правильно сидить, акуратно їсть);
  • має більш-менш стійкі інтереси (прослухування музики, малювання, заняття мовами, конструювання, ліплення з пластиліну);
  • вміє поводитися в суспільстві (не перебиває старших, без нагадування проявляє ввічливість, використовуючи «будь ласка», «дякую», «до побачення» та ін.);
  • дотримується певного режиму дня;
  • ставить питання і завжди вислуховує відповіді;
  • прибирає за собою іграшки після гри, альбом після малювання, книжки після читання,- 
  • тоді вітаємо! Ваше дитя має високий рівень розвитку вольових навичок. А вони, у свою чергу, є основою довільного запам’ятовування, уваги, розумових навичок. І, відповідно, у вас і у вашої дитини буде значно менше проблем в школі.

 

Щоб допомогти налаштуватися на новий ритм життя, краще говорити дитині:

  • У тебе все вийде, якщо ти трохи попрацюєш(постараєшся).
  • В школі можна багато чого нового дізнатись і багато чому навчитися, варто лише захотіти.
  • У класі можна знайти нових хороших друзів, хоча цілком ймовірно, що не всі діти в класі тобі одразу сподобаються. Доречно буде розповісти про свої шкільні враження, своїх шкільних друзів, можливо, у вас є хороші знайомі зі шкільних часів, з якими ви до цих пір підтримуєте стосунки. Дитині буде цікаво дізнатися, що дружні стосунки можуть тривати такий довгий час.

Поясніть дитині, що спочатку вона може сумувати за дитячим садком, за батьками, все шкільне може здаватися чужим. Це відчуття поступово пройде, учні зазвичай швидко звикають до школи та до нового оточення.

Пригадайте про власні почуття та хвилювання в першому класі. Розкажіть, як ви чекали 1 вересня.  Налаштуйте дитину на те, що у неї будуть нові обов’язки. Підкресліть, що тепер вона підросла, стала доросліше. Це означає, що їй тепер не лише більше довірятимуть, але і більше від неї очікуватимуть, але знову ж таки робіть це обережно без зайвого тиску.

Оцінки — це важлива складова шкільного життя. Аби зменшити можливі хвилювання дитини з приводу оцінок, за час, що залишився до школи,  у першому класі   учитель не оцінюватиме те, що дитина робить. Наскільки дитина сумлінно попрацювала, чи все зробила, що могла учитель скаже Вам, а дитину похвалить чи підбадьорить.

 

У будь-якому випадку, любіть свою дитину такою як є, навіть якщо вона не буде цілковитим відмінником!/Files/images/l1l8h0fx.gif

 

Правила для батьків

Покажіть дитині майбутню школу.

Навчіть дитину збирати речі до школи.

Привчіть дитину рано прокидатися!

Привчайте до порядку в кімнаті!

Не лякайте школою і поганими оцінками!

Малюк повинен знати, що до школи він йде за знаннями, а не за оцінками

Дитину необхідно готувати до школи не безпосередньо в останній рік, а робити треба це поступово, розвиваючи кругозір, вміння та навички.  Кращими способами розширити горизонт знань дитини є бесіди «про життя», читання книг і їх обговорення.  Обов’язковим є розвиток дрібної моторики, тобто, заняття на розвиток спритності кисті руки і пальчиків. Це необхідно як для розвитку вміння писати, так і для розвитку мовлення (обидва ці центру «об»єднані» у структурі дитячого мозку). Тобто необхідно більше малювати, ліпити, працювати з конструктором, вміти маніпулювати з дрібними предметами типу намистин, монеток, сірників, зубочисток, з них можна викладати картини та аплікації, нанизувати їх у намисто — все це розвиває також увагу і посидючість; — тренуйте пам’ять – тобто заучування віршів та пісень. Тренування вміння аналізувати, класифікувати – тобто просити дитину структурувати історію, виявити, що сталося спочатку, що потім (встановлювати причинно-наслідкові зв’язки), вміти зібрати з частин картинки ціле, розкласти предмети за будь-якою ознакою.

Однак, слід пам’ятати, що грамотність дитини не тотожна її здібностям і психічній зрілості.

Важливо пам’ятати, що крім готовності голови не менш важлива і готовність тіла: навантаження на імунітет в перший шкільний рік буде серйозним, тому в останнє літо перед 1 класом , крім навчання, варто зайнятися і фізичною підготовкою. Дитині необхідно багато руху (в ідеалі — заняття в спортивній секції, які дають крім здоров’я також і дисциплінарні навички), свіже повітря, повноцінне харчування.  Якщо у малюка є порушення здоров’я, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і отримати рекомендації щодо корекції стану та організації процесу навчання (можливо, доведеться навіть вибрати спеціальну школу).

Поради батькам, 
діти яких ідуть в перший клас

Під педагогічною готовністю, як правило, мається на увазі уміння читати, рахувати та писати. Однак сама по собі наявність лише цих вмінь та навичок не є гарантом того, що дитина буде навчатись успішно.

/Files/images/11.png

Що потрібно майбутньому першокласнику:

1. Шкільна форма.

2. Спортивна форма.

3. Спортивне взуття.

4. Змінне взуття. 

5. Альбом і фарби. Пензлики для малювання (2шт).

6. Кольорові олівці та фломастери.

7. Кольоровий папір, кольоровий картон.

8. Ножиці із закругленими кінчиками.

9. Клей ПВА ( олівець).

10. Пластилін, дощечка із стеками.

11. Папка для праці (за бажанням).

12. Конструктор будь-який.

13. Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).

14. Обгортки для підручників та зошитів.

15. Папка для зошитів.

16. Пенал (2 ручки, 2 простих олівця, лінійка, гумка).

17. РАНЕЦЬ

/Files/images/75e6832349ba5eef5e7c168ee4f9f383.jpg